Africa - Campionatul Mondial - Calificari 06/06 13:00 - Malawi v Sao Tome si Principe - View
Africa - Campionatul Mondial - Calificari 06/09 13:00 - Sao Tome si Principe v Liberia - View
Africa - Campionatul Mondial - Calificari 03/17 13:00 - Equatorial Guinea v Sao Tome si Principe - View
Africa - Campionatul Mondial - Calificari 03/21 13:00 - Liberia v Sao Tome si Principe - View
Africa - Campionatul Mondial - Calificari 09/01 13:00 - Sao Tome si Principe v Equatorial Guinea - View
Africa - Campionatul Mondial - Calificari 09/05 13:00 - Namibia v Sao Tome si Principe - View
Africa - Campionatul Mondial - Calificari 10/06 13:00 - Sao Tome si Principe v Tunisia - View
Africa - Campionatul Mondial - Calificari 10/10 13:00 - Sao Tome si Principe v Malawi - View

Echipa națională de fotbal a Republicii São Tomé și Príncipe reprezintă statul în competițiile fotbalistice și este controlată de Federația de Fotbal a São Tomé și Príncipe. Nu s-a calificat la nici o ediție a Campionatului Mondial sau a Cupei Africii. Este membră CAF, dar pentru că nu a mai jucat nici un meci de la partida din 16 noiembrie 2003, când a fost învinsă de reprezentativa Libiei cu scorul de 8-0, a fost exclusă din Clasamentul FIFA.

Echipa națională de fotbal a statului São Tomé și Príncipe, poreclită Falcões e Papagaios (șoimii și papagalii), reprezintă São Tomé și Príncipe în competițiile internaționale de fotbal. Este controlată de Federação Santomense de Futebol și este membră a CAF. Începând cu octombrie 2022, echipa a fost clasată pe locul 186 în clasamentul mondial FIFA. Cel mai bun rezultat al echipei a fost ocuparea locului al doilea la Cupa COSAFA în 2007.