Arabia Saudita - Premier League

Campionatul de volei al Arabiei Saudite "Arabia Saudita - Premier League" este o competiție profesională pe nivel de club, care reprezintă cel mai înalt eșalon al voleiului masculin din Arabia Saudită. Liga este organizată de Federația Saudită de Volei și a fost fondată în 1979. Arabia Saudita - Premier League este alcătuită din 10 echipe, care concurează într-un format de tur-retur, cu meciuri de acasă și în deplasare. Echipele sunt clasate în funcție de numărul de puncte acumulate, iar cele mai bine clasate echipe se califică pentru competițiile continentale. De-a lungul istoriei sale, Arabia Saudita - Premier League a fost dominată de echipele Al Hilal și Al Ahly, care au câștigat mai multe titluri de campioană.